Czy to jest rzeczywiście takie piękne? Część pierwsza.

Czy to jest rzeczywiście takie piękne?

W Ewangelii Mateusza 23:15, czytamy takie słowa, które Jezus wypowiedział do faryzeuszy: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie może i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła, dwakroć gorszym niż wy sami”.

Musimy wyjąć znaczenie z tych słów, samego Jezusa. Faryzeusze byli ludźmi, którzy mieli prawdziwą, w tamtym czasie religię (Mateusza 23:1-3). Jezus mówił, aby nie osądzać innych (Mateusza 7:1-2). Do faryzeuszy powiedział, żeby osądzali (Jana 7:24). Jest to paradoks słowny bardzo często spotykany w Biblii.

Są one po to, abyśmy przystanęli i zastanowili się nad nimi. Bóg tego chce od nas. Jezus mówił, aby ci faryzeusze, nie sądzili powierzchownie, płytko, bezmyślnie. A faryzeusze byli bezmyślni.

W Jana 7:20 nazwali Jezusa, osobą, która jest opętana przez demona. Mimo że widzieli, niesamowite cuda, których nigdy nie widzieli. Ogromną ilość tych cudów. Widzieli niesamowitą dobroć tego człowieka. Widzieli mądrość w Nim (Jana 7:15). Jezus sam wystawił faryzeuszy na próbę mówiąc: „któż z was może mi dowieść grzechu?” (Jana 8:46).

I wszystkie usta były zamknięte, gdy chodzi o to. Faryzeusze cały czas mieli coś do Niego. Skreślali Jezusa, bo według nich, nie obchodził sabatu tak jak oni (Jana 9:16). Byli absolutnie powierzchowni. I to oni ukrzyżowali Jezusa. I to oni byli w konflikcie z Jezusem nieustannie. Słowa ewangelii Mateusza 23:15, cytowane na początku tego artykułu, mogą nam o nich coś również powiedzieć. Mówili oni, że nawet jeśli trzeba nam będzie przejść może i ląd, ale przynajmniej jedna osoba się nawróci, to warto było. Takie słowa słyszymy również dzisiaj.

Wydają się naprawdę piękne i szlachetne. Czy Bóg tak to widział? Zgłębiajmy trochę bardziej znaczenie słów Jezusa. Jezus nie mówił do nich w neutralnym tonie. Powiedział: „biada wam!”. To oznacza, że za to czeka ich jeszcze większa kara! To, co Jezus tutaj mówi, to: Ta osoba, owszem, szła do piekła. Was czeka, gorsza kara niż jego, przed tym nawróceniem.

Gdyż Jezus mówił, że komu więcej darowano, od tego więcej będzie się wymagało. Jezus korzystał z tych samych ksiąg co oni. Cały czas je cytował. Mówił ludowi, że mają prawidłową religię. Problem jednak polega na tym, że ci nawróceni stają się ludźmi, których czeka, dwa razy gorsza kara w piekle niż ich samych. Wszystkie te działania religijne, tylko sprawiły, że czeka tę osobę gorsza kara niż przed nawróceniem……

Koniec części pierwszej…

 

Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami wszystkimi. Pozdrawiamy cię kimkolwiek jesteś. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *