Czy gdybyś jutro umarł, to czy masz pewność, że znajdziesz się w niebie, czy może w piekle?

Gdy byłeś dzieckiem, to wiedziałeś, czym jest grzech. Gdy zgrzeszyłeś, to czułeś głęboki strach, w głębi swojego wnętrza. Spodziewałeś się wtedy kary. Nikt nie musiał cię tego uczyć.

Dopiero po wielokrotnym powtórzeniu tego samego grzechu, przestałeś się przejmować karą. Zabiłeś swoje sumienie. Moralny głos w twoim wnętrzu, którego nie ma żadne zwierzę. I patrząc na innych dookoła, zauważyłeś, że każdy jest taki sam.

Gdy byłeś dzieckiem, to wiedziałeś, czym jest grzech. Gdy zgrzeszyłeś, to czułeś głęboki strach, w głębi swojego wnętrza. Spodziewałeś się wtedy kary. Nikt nie musiał cię tego uczyć.

Dopiero po wielokrotnym powtórzeniu tego samego grzechu, przestałeś się przejmować karą. Zabiłeś swoje sumienie. Moralny głos w twoim wnętrzu, którego nie ma żadne zwierzę. I patrząc na innych dookoła, zauważyłeś, że każdy jest taki sam.

Być może po jakimś czasie, przestałeś przejmować się Bogiem. Być może nawet uwierzyłeś w ewolucję, która nie ma żadnych podstaw naukowych, ale jest fantastyczną bajką. Jest ona zniewagą dla całej ludzkości.

Biblia mówi, w najbardziej naukowy, oraz logiczny sposób jak to wszystko się zaczęło, oraz jak działa cały ten wszechświat. Jeśli zasadziłeś ogród, to nigdy nie powiesz, że te pomidorki same się posadziły i odchwaściły.

Wiesz, że stoi za tym twoja ręka, oraz twoja praca. Czemu więc, patrząc na świat, mówisz, że jest totalnie odwrotnie? Czy nie ma w tym braku logiki? Jest to bardzo powierzchowne i płytkie rozumowanie.

A jeśli twierdzisz, że wszystkie religie, czczą tego samego Boga – to czemu tak myślisz? Przecież każda z nich jest z sobą sprzeczna. Buddyzm dla przykładu jest „duchowym śledziem”, który przyjmie każde wyznanie, nieważne jak z sobą sprzeczne. Widzimy tutaj wiele głupoty oraz brak jakiegokolwiek przemyślenia. Islam nakazuje żyć pseudomoralnie, a gdy wyznawca Allacha znajdzie się w raju, to może czynić niemoralność?

Co za głupota i hipokryzja! Świadkowie Jehowy, mówią, że Biblia naucza prawdy, ale wcale nie biorą jej na poważnie, tylko wyrywają z Niej fragmenty, odrzucając ją jako całość, by udowodnić swoje fałszywe przekonania.

Kościół katolicki postępuje w ten sam sposób. A nawet wiele kościołów, które nazywają siebie protestanckimi. Na szczęście nie wszystkie tak czynią. Nie wrzucaj wszystkich do jednego wora, gdyż jest to niemądre i pokazuje, że tylko powierzchownie poznajesz rzeczy, co nie jest dobrą cechą.

Może istnieć tylko jedna prawda absolutna!! Niemądre i nielogiczne jest postrzeganie świata, poprzez indywidualne „widzimisię” każdego człowieka. Nie może być tak, że jeden ma rację, a drugi, który mówi, coś całkowicie sprzecznego, również ma rację. To jest szaleństwo!!!!

Czy uważasz, że warto, pozostać przy przekonaniach, które tak naprawdę nie są naszymi, ale przekonaniami innych osób, które również, nie badają czy mają rację i mówią prawdę? Człowiek na ogół nie sprawdza, czy to w co wierzy, jest prawdą.

Zgodnie z wersetami 1:20- 1:32 (List do Rzymian), Bóg wymaga od nas, abyśmy wyciągali wnioski o Nim z tego, co dookoła widzimy. Jego osoba, która jest niewidzialna, może być odkryta poprzez rozmyślanie nad stworzeniem i wszystkim dookoła. Bóg od nas tego wymaga, mimo że prawie nikt tego nie robi. To oznacza, że jest to w zasięgu każdej osoby. I żadna osoba nie będzie miała usprawiedliwienia. Osoby, o których mówi Paweł, na podstawie stworzenia, wiedziały, że jest Bóg. Wiedziały, że jest On inny od wszelkiego stworzenia. Bo On je stworzył. Jednak oni w swojej pysze, zarozumiałości, zamiast przyjąć to, że jest On inny niż wszystko, same zdecydowały jak, On wygląda i jaki jest, zamiast chcieć Go szukać i poznać i zamieniły tego, niepojętego, niewidzialnego Boga na coś, co dobrze znają i mają ich cechy, samemu decydując, jaki Bóg jest, zamiast szukać prawdy. Nie byli jak dzieci, które nie wiedzą i chcą się uczyć. Byli pyszni. Bezmyślni i w ich przeświadczeniu, to co przychodziło do ich bezrozumnych rozumów – było prawdą, zamiast rozsądzać, czy tak rzeczywiście jest. I wersety te dobrze mówią, że Bóg się pysznym przeciwstawia zaś łaskę, daje pokornym. I jak mówił Salomon – za pychą podąża upadek.

Nie bądź jednym z nich!!!!!

 

Łaska naszego Pana Jezusa Chrystusa niech będzie z wami wszystkimi. Pozdrawiamy cię kimkolwiek jesteś. Amen.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *